دوره آموزش تعمیرات مهندسی معکوس بردهای الکتریکی

زمان دوره : تا زمان یادگیری %100

پیش نیاز : ندارد

پشتیبانی فنی تضمینی : دارد

دوره غیرحضوری : دارد

مدرک معتبر : دارد

مراحل شرکت در دوره آموزش مهندسی معکوس بردهای الکتریکی

براساس سبک ارائه دوره آموزش مهندسی معکوس بردهای الکتریکی (حضوری، آنلاین یا فیلم آموزشی) تیم آموزشی آموزشگاه زانکو، هنرجویان یا کاربران عزیزی که قصد شرکت در کلاس آموزش مهندسی معکوس بردهای الکتریکی این مجموعه را دارند می بایست ابتدا اقدام به تکمیل فرم دریافت مشاوره به صورت تلفنی و یا حضوری نمایند تا اطلاعات کامل دوره به هنرجو ارائه شود سپس هنرجو مراحل بعدی را طی خواهد کرد.

هنرجو پس از دریافت مشاوره رایگان تیم تخصصی مشاوره دوره اقدام به انتخاب نوع دوره آموزشی می نماید. نوع آموزش بر اساس شرایط و ترجیح خود هنرجو و مبتنی بر مشاوره رایگانی که به او ارائه شده انتخاب می شود تا پس از آن مراحل بعدی شرکت در کلاس آموزش مهندسی معکوس بردهای الکتریکی زانکو را طی کند.

پس از طی مراحل بالا هنرجو باید دوره خود چه حضوری چه غیر حضوری را رزور کرده و سپس اقدام به طی مراحل بعدی دوره آموزشی خود نماید.

پس از رزرو دوره مسئول برنامه ریزی کلاس تعمیرات با تلفن همراه آموزشگاه زانکو با هنرجو تماس گرفته و زمان شروع دوره را براساس نیاز هنرجو و توان آموزشگاه مشخص می نماید.

پس از طی مراحل قبل که در کمتر از یک ساعت انجام خواهد شد و پس از تعیین زمان شروع دوره هنرجو باید در روز شروع کلاس آموزش مهندسی معکوس بردهای الکتریکی خود سرفصل های دوره را دریافت نماید تا پس از طی هر سرفصل و مبحث اقدام به تایید یادگیری نماید.

در صورتی که هنرجو مبحثی در حین دوره را به خوبی یاد نگرفته باشد می تواند با هماهنگی مسئول برنامه ریزی کلاس های زانکو اقدام به هماهنگی برای تکرار مجدد دوره نماید تا تمامی مباحث و سرفصل های دوره آموزش مهندسی معکوس بردهای الکتریکی را به صورت تخصصی و حرفه ای یاد بگیرد و آموزشش تکمیل شد.

پس از تکمیل آموزش مهندسی معکوس بردهای الکتریکی زانکو هنرجو می تواند درخواست دهد تا مدرک معتبر پایان دوره را در صورت یادگیری کامل دوره و تایید مدرس دوره برد دریافت نماید.

یکی از اصلی ترین نقاط قوت آموزش مهندسی معکوس بردهای الکتریکی آموزشگاه تعمیرات ماینر زانکو ارائه پشتیبانی تضمینی دوره است یعنی هنرجو دوره پس از پایان کلاس خود باید حتما توسط مدرس راهنمایی شده و در صورت نیاز حتی به صورت حضوری مشکل خود را رفع نماید.

هنرجویان دوره های تعمیراتی آموزشگاه زانکو پس از اتمام دوره می توانند در صورت تمایل و تایید مدرس، پس از گذراندن تست کیفیت تعمیرات و کسب نمره مد نظر، با تیم تعمیرات آموزشگاه در حوزه ارائه خدمات تعمیراتی همکاری کنند و نمایندگی تعمیرات برد زانکو را در محل سکونت خود دریافت کنند.

دوره آموزش مهندسی معکوس بردهای الکتریکی

با شرکت دردوره آموزش مهندسی معکوس بردهای الکتریکی تعمیرات برد الکترونیکی را به صورت کاملا حرفه ای و کاربردی یاد بگیرید.

آموزش مهندسی معکوس بردهای الکتریکی با زانکو

همانطور که میدانید کاربرد بردهای الکترونیکی در ابزارها و دستگاه های الکترونیکی و صنعتی بسیار گسترده است. نقشه مدارات برخی ازاین برد ها موجود است و تعمیرکاران می توانند بر اساس این نقشه ها تعمیر دستگاه را انجام دهند. اما نقشه بسیاری از بردهای الکترونیکی به ویژه برد دستگاه های صنعتی موجود نیست و تعمیرکار برای تعمیر این برد ها هیچ نقشه ای در دست ندارد.

اینجا است که مهندسی معکوس اهمیت پیدا می کند. به طور کلی زمانی از مهندسی معکوس استفاده می شود که دانش فنی ساخت و طراحی یک محصول را نداشته باشیم اما به خود محصول دسترسی داشته باشیم. روش مهندسی معکوس به ما کمک می کند از طراحی آن به شیوه و تکنولوژی ساخت و طراحی آن برسیم. 

تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس

مهندسی معکوس برد های الکتریکی در دو جا کاربرد برجسته ای دارد، اولا زمانی که تولید یک برد از طرف سازنده متوقف شده و برد قدیمی است. دوما زمانی که به نقشه برد و طرح اولیه آن دسترسی نداریم که به علت شرایط تحریم این مورد زیاد اتفاق می افتد. 

آموزشگاه تعمیرات زانکو با همکاری مدرسین برتر ایران دوره آموزش مهندسی معکوس برد را به صورت آموزش جامع برگزار می کند.

کلیه دوره های آموزشی زانکو به صورت کاملا تضمینی با پشتیبانی فنی کامل برگزار می شوند. شما می توانید به دو شکل حضوری و غیرحضوری در این دوره آموزشی شرکت کنید. کلاس های غیرحضوری مهندسی معکوس بردهای الکتریکی زانکو در پلتفرم های آموزش آنلاین و به صورت ارتباط زنده با مدرس برگزار می شوند. هنرجویان این دوره فیلم و جزوه آموزشی مکمل را نیز دریافت خواهند کرد. امکان شرکت در کلاس های رفع اشکال رایگان و تمدید دوره در صورت عدم یادگیری برای کلیه هنرجویان زانکو وجود دارد.

بازارکار مهندسی معکوس بردهای الکتریکی در ایران

بردهای الکترونیکی تقریبا در همه وسایل الکترونیکی ای که به صورت روزمره از آن ها استفاده می کنید، و ابزارآلات و وسایلی که در صنایع مختلف و پزشکی کاربرد دارند، به کار رفته اند. از این رو یک مهندس معکوس برد الکتریکی در ایران بازارکار وسیعی دارد و می تواند در حوزه های مختلف تعمیرات فعالیت داشته باشد. ایران و سایر کشورهای در حال توسعه به کمک روش مهندسی معکوس می توانند به شیوه طراحی و تکنولوژی ساخت محصولات موجود در بازارهای جهانی رسیده و با آن ها رقابت کنند.

در صورتی که بخواهید یک برد الکتریکی مشابه با یک محصول درجه یک خارجی را بسازید به نقشه و طرح اولیه آن نیاز خواهید داشت. اما همیشه این امر میسر نیست. در نتیجه شما باید بتوانید به روش مهندسی معکوس به طرح اولیه ساخت برد پی ببرید. همانطور که احتمالا حدس زدید، این کار اصلا کار ساده ای نیست و نیازمند مهارت و دانش تخصصی است که در دوره آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی آموزشگاه زانکو به صورت کاملا حرفه ای و کاربردی به هنرجویان آموزش داده می شود.

تحریم های موجود یکی از دلایل اصلی اهمیت ویژه یافتن معندسی معکوس در ایران است. تحریم ها مانع واردات قطعه و رفع نیاز کارخانه ها، صنایع، واحد های تولیدی و صنایع شده اند و از این رو برای تعمیر بردهای الکتریکی و ساخت قطعات جایگزین، شدیدا به متخصصین حوزه مهندسی معکوس برد نیازمند هستیم. از سوی دیگر از آنجایی که دستگاه ها و بردهای مورد استفاده در خطوط تولیدی و صنایع قدیمی شده اند و از طرف کمپانی سازنده پشتیبانی نمی شوند، در صورت خرابی تنها متخصصین مهندسی معکوس هستند که می توانند مشکل را حل کنند.

آموزش مهندسی معکوس بردهای الکتریکی در تهران

کلاس های حضوری آموزش مهندسی معکوس بردهای الکتریکی زانکو در شهر تهران برگزار می شوند. هنرجویانی که ساکن تهران نیستند می توانند از امکان هماهنگی و رزرو خوابگاه توسط آموزشگاه استفاده کنند. در کلاس های عملی آموزش مهندسی معکوس بردهای الکتریکی آموزشگاه زانکو می توانید کار تعمیرات را در محیط آموزشی به صورت عملی یاد بگیرید و با تجهیزات لازم برای تعمیرات برد از نزدیک آشنا شوید. این دوره با پشتیبانی فنی واقعی زانکو، امکان برگزاری کلاس های رفع اشکال و امکان تکرار دوره در صورت عدم یادگیری برگزار می شود.

البته با توجه به شرایط کنونی کرونا پیشنهاد آموزشگاه زانکو شرکت در کلاس های آنلاین است. کلیه مباحثی که در کلاس حضوری تدریس می شود، در کلاس آنلاین تعمیرات برد زانکو به صورت جامع و کامل مطرح خواهد شد. علاوه بر این هزینه های رفت و آمد نیز در کلاس های آنلاین حذف می شود. کلاس های آنلاین زانکو با متدهای روز دنیا و در پلتفرم های تخصصی آموزش آنلاین برگزار می شود تا بازدهی کلاس به حداکثر برسد.

از جمله مزایای کلاس های آنلاین آموزشگاه زانکو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان شرکت در کلاس مدرسین برتر کشور بدون نیاز به سکونت در شهر تهران یا رفت و آمد های طولانی
 • دریافت ویدئو آموزشی و جزوه آموزش مهندسی معکوس بردهای الکتریکی
 • پشتیبانی فنی نامحدود زانکو
 • امکان شرکت در جلسات رفع اشکال حضوری برای تکمیل یادگیری
 • امکان تکرار نامحدود دوره در صورت عدم یادگیری
 • امکان همکاری با زانکو بعد از اتمام دوره و کسب نمایندگی تعمیرات در شهر محل سکونت 
 • ارتباط مستقیم با مدرس و امکان رفع اشکال
 • و …

پیش نیاز دوره مهندسی معکوس بردهای الکتریکی زانکو

برای شرکت در دوره آموزش مهندسی معکوس بردهای الکتریکی زانکو هیچ پیشنیازی لازم نیست و شما عزیزان می توانید بدون داشتن دانش فنی یا عملی از قبل، در این دوره شرکت کنید. کلیه مباحث از سطح مقدماتی و با زبان ساده و کاربردی به شما آموزش داده می شود. این دوره آموزشی طوری طراحی شده است تا شما پس از اتمام دوره بتوانید بلافاصله وارد بازارکار شوید و از طریق تعمیر انواع برد به کسب درآمد بپردازید.

چه زمانی از آموزش مجازی مهندسی معکوس بردهای الکتریکی استفاده کنیم ؟

شیوع ویروس کرونا باعث شد تا آموزش های مجازی در سراسر جهان و به ویژه در ایران از هر زمان دیگری رایج تر شود. درست است که کلاس های آنلاین در شرایط کرونایی بهترین انتخاب هستند و ریسک ابتلا و انتقال بیماری را به حداقل می رسانند. اما مزایای آموزش مجازی به همین مورد ختم نمی شود.

آموزش مجازی مناسب افرادی است که زمان یا امکان حضور منظم در کلاس آموزشی را ندارند، افرادی که برنامه کاری یا درسی پرمشغله دارند، افرادی که در شهرستان ها زندگی می کنند و به آموزشگاه خوب دسترسی ندارند، و … .

با توجه به پیشرفت هایی که در حوزه آموزش آنلاین صورت گرفته و توسعه پلتفرم های تخصصی برای آموزش آنلاین، این روز ها کلاس های مجازی چیزی از آموزش حضوری کم ندارند و حتی افرادی که امکان حضور سر کلاس حضوری را دارند هم کلاس های آنلاین را انتخاب می کنند.

آموزش مجازی با فراهم آوردن امکان مشاهده چند باره جلسات، دریافت آموزش ها در قالب فایل های ویدئویی، صوتی و متنی، کاهش هزینه های رفت و آمد، و راحتی یاد گرفتن از منزل، طرفداران زیادی پیدا کرده اند.

هزینه آموزش مهندسی معکوس بردهای الکتریکی

هزینه آموزش مهندسی معکوس بردهای الکتریکی یکی از سوالات متداول در میان متقاضیان شرکت در دوره های آموزش تعمیرات برد است. بخشی از سرمایه گذاری شما برای ورود به شغل تعمیرات و مهندسی معکوس برد الکتریکی صرف دریافت آموزش های لازم می شود. هزینه دوره های آموزش مهندسی معکوس بردهای الکتریکی زانکو بسته به این که می خواهید آموزش را در قالب کلاس حضوری، کلاس آنلاین یا فیلم آموزشی دریافت کنید متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه پرداخت هزینه یا امکان پرداخت اقساطی از طریق پر کردن فرم درخواست مشاوره با ما در ارتباط باشید.

سرفصل های آموزش مهندسی معکوس بردهای الکتریکی

 • آموزش تعمیرات برد LED و LCD
 • آموزش تعمیرات دستگاه جوش
 • آموزش آلتیوم دیزاینر
 • شناخت لایه های PCB
 • مهندسی معکوس
 • شناخت انواع آی سی ها و تست آی سی ها ، خرچنگی ، BGA ، BGY
 • آموزش دستگاه BGA
 • مشکلات آیسی های BGAدربرد های صنعتی و LCD
 • آموزش قلق های تعمیراتی
 • آشنایی با شرکت های وارد کننده قطعات به ایران و معرفی به بازار کار
 • کار با دستگاه های کارگاهی
 • آموزش تعمیرات برد آیفون تصویری
 • نقشه کشی
 • شناخت قطعات smd و dip و مفاهیم اولیه
 • شناخت مقاومت های ثابت و متغیر
 • تست قطعات به صورت اهمی و ولتاژی
 • شناخت طرح های پاور = پاورliner ، سوئیچینگ، forward، flyback، current mode ، باک ،بوس ، باک – بوس
 • آموزش تعمیرات پاور های سوئیچینگ
 • شناخت آی سی های حافظه ،plcc ، cmos ، ttl ، تک سلولی
 • آموزش پروگرام
 • مشکلات نرم افزاری و دلایل هنگ کردن سیستم
 • تحلیل موارد بدون داشتن نقشه
 • آموزش سرچ کردن دراینترنت
 • ولتاژ و جریان کشی استاندارد
 • آموزش تعمیرات برد لوازم خانگی
 • آموزش تعمیرات برد صنعتی
 • تحلیل برد لوازم خانگی

آموزشگاه زانکو را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

مشاوره آموزش مهندسی معکوس بردهای الکتریکی

در صورتی که که متقاضی شرکت در دوره آموزش مهندسی معکوس بردهای الکتریکی هستید، در گام نخست فرم درخواست مشاوره رایگان را پر کنید تا مشاورین آموزشگاه زانکو در اولین فرصت با شما تماس بگیرند. پس از دریافت مشاوره رایگان از سوی تیم مشاورین دوره های تعمیرات آموزشگاه زانکو، در صورت تمایل می توانید دوره مد نظر خود را انتخاب کرده و کار های ثبت نام را انجام دهید.