قیمت 2,850,000 تومان

اشتراک گذاری :
0 دیدگاه 430 بازدید

زمان دوره : تا زمان یادگیری %100

پیش نیاز : ندارد

پشتیبانی فنی تضمینی : دارد

دوره غیرحضوری : دارد

مدرک معتبر : دارد

مراحل شرکت در دوره آموزش تعمیرات ای سی یو Ecu خودرو

براساس سبک ارائه دوره آموزش تعمیرات ای سی یو Ecu خودرو (حضوری، آنلاین یا فیلم آموزشی) تیم آموزشی آموزشگاه زانکو، هنرجویان یا کاربران عزیزی که قصد شرکت در کلاس آموزش تعمیرات ای سی یو Ecu خودرو این مجموعه را دارند می بایست ابتدا اقدام به تکمیل فرم دریافت مشاوره به صورت تلفنی و یا حضوری نمایند تا اطلاعات کامل دوره به هنرجو ارائه شود سپس هنرجو مراحل بعدی را طی خواهد کرد.

هنرجو پس از دریافت مشاوره رایگان تیم تخصصی مشاوره دوره اقدام به انتخاب نوع دوره آموزشی می نماید. نوع آموزش بر اساس شرایط و ترجیح خود هنرجو و مبتنی بر مشاوره رایگانی که به او ارائه شده انتخاب می شود تا پس از آن مراحل بعدی شرکت در کلاس آموزش تعمیرات ای سی یو Ecu خودرو زانکو را طی کند.

پس از طی مراحل بالا هنرجو باید دوره خود چه حضوری چه غیر حضوری را رزور کرده و سپس اقدام به طی مراحل بعدی دوره آموزشی خود نماید.

پس از رزرو دوره مسئول برنامه ریزی کلاس تعمیرات با تلفن همراه آموزشگاه زانکو با هنرجو تماس گرفته و زمان شروع دوره را براساس نیاز هنرجو و توان آموزشگاه مشخص می نماید.

پس از طی مراحل قبل که در کمتر از یک ساعت انجام خواهد شد و پس از تعیین زمان شروع دوره هنرجو باید در روز شروع کلاس آموزش تعمیرات ای سی یو Ecu خودرو خود سرفصل های دوره را دریافت نماید تا پس از طی هر سرفصل و مبحث اقدام به تایید یادگیری نماید.

در صورتی که هنرجو مبحثی در حین دوره را به خوبی یاد نگرفته باشد می تواند با هماهنگی مسئول برنامه ریزی کلاس های زانکو اقدام به هماهنگی برای تکرار مجدد دوره نماید تا تمامی مباحث و سرفصل های دوره آموزش تعمیرات ای سی یو Ecu خودرو را به صورت تخصصی و حرفه ای یاد بگیرد و آموزشش تکمیل شد.

پس از تکمیل آموزش تعمیرات ای سی یو Ecu خودرو زانکو هنرجو می تواند درخواست دهد تا مدرک معتبر پایان دوره را در صورت یادگیری کامل دوره و تایید مدرس دوره برد دریافت نماید.

یکی از اصلی ترین نقاط قوت آموزش تعمیرات ای سی یو Ecu خودرو آموزشگاه تعمیرات ماینر زانکو ارائه پشتیبانی تضمینی دوره است یعنی هنرجو دوره پس از پایان کلاس خود باید حتما توسط مدرس راهنمایی شده و در صورت نیاز حتی به صورت حضوری مشکل خود را رفع نماید.

هنرجویان دوره های تعمیراتی آموزشگاه زانکو پس از اتمام دوره می توانند در صورت تمایل و تایید مدرس، پس از گذراندن تست کیفیت تعمیرات و کسب نمره مد نظر، با تیم تعمیرات آموزشگاه در حوزه ارائه خدمات تعمیراتی ایسیو همکاری کنند و نمایندگی تعمیرات ایسیو خودرو زانکو را در محل سکونت خود دریافت کنند.

آموزش تعمیرات ecu خودرو ایرانی

آموزش تعمیرات ای سی یو Ecu خودرو زانکو یکی از دوره های کاربردی تعمیرات خودرو است که هنرجویان پس از تکمیل دوره آموزشی خود می توانند وارد بازار شده و به کسب درآمد بپردازند. آموزشگاه تعمیرات زانکو دوره آموزش تعمیرات ایسیو Ecu را تحت نظر یکی از اساتید برتر به صورت دوره آموزش حضوری و غیرحضوری برگزار می کند.

آموزش تعمیرات ECU خودرو در تهران

آموزش حضوری تعمیرات ایسیو خودرو سواری آموزشگاه تعمیرات زانکو در شهر تهران برگزای می شود. هنرجویان شهرستانی می توانند از امکان رزرو و معرفی خوابگاه توسط آموزشگاه استفاده کنند. دوره آموزش تعمیرات ایسیو به صورت کاملا کاربردی و عملی برگزار می شود. سرفصل های این دوره به شکلی طراحی شده اند که هنرجویان می توانند پس از اتمام دوره وارد بازار کار تعمیرات ایسیو شوند و کسب درآمد کنند. 

هنرجویان عزیز در صورت تمایل می توانند پس از اتمام دوره با کسب نمره مورد انتظار و با تایید مدرس، نمایندگی تعمیرات ایسیو خودرو زانکو را در شهر محل سکونت خود دریافت کنند. و با تیم تعمیرکاران ایسیو زانکو وارد همکاری شوند.

در صورتی که ساکن شهر تهران نیستید یا به هر دلیلی امکان شرکت در دوره حضوری را ندارید می توانید در دوره مجازی شرکت کنید یا پکیج فیلم آموزش تعمیرات ایسیو زانکو را خریداری کنید. سرفصل های دوره های غیرحضوری تعمیرات ECU خودرو زانکو با سرفصل های دوره حضوری مشترک هستند و تفاوتی ندارند.

Ecu چیست؟

کلمه ایسیو (ECU) مخفف عبارت Electronic Control Unit به معنای واحد کنترل الکترونیک است. ایسیو یک دستگاه کوچک در خودروهای انژکتوری است که سایر قطعات خودرو را کنترل می کند. به علت اهمیت بالای ایسیو، از آن با عنوان مغز خودرو یا کامپیوتر خودرو نیز یاد می شود. به بیان ساده همه سیستم ها و کارکردهای مهم و اصلی خودرو تحت کنترل ECU قرار دارند.

به بیان ساده تر ایسیو به عنوان واحد کنترل موتور خودرو شناخته می شود و به نوعی به عنوان مغز متفکر خودرو محسوب می شود

ایسیو خودرو با دریافت اطلاعات از سنسورهای داخل خودرو و تفسیر و پردازش آن ها، فرمان هایی را برای بهینه سازی و تنظیم عملکرد خودرو صادر می کند. 

ایسیو چگونه کار می کند؟

ایسیو وظیفه کنترل قطعات داخلی موتور ماشین و بهینه سازی عملکرد موتور را از طریق دریافت داده ها از سنسورهای گوناگون داخل موتور، سپس تفسیر آن ها توسط نقشه های عملکردی، و در نهایت تنظیم سیستم های محرک داخل موتور انجام می دهد.

ECU متشکل از چندین ریزپردازنده است که به آن امکان پردازش داده های ورودی از سنسورهای موتور را می دهد. ECU دارای دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری است. بخش سخت افزاری ایسیو شامل قطعات الکترونیکی ای است که روی یک زیرلایه سرامیکی و برد الکترونیکی قرار می گیرند.

قطعه اصلی روی برد الکترونیکی ایسیو یک چیپ میکروکنترلر است که نرم افزار ایسیو روی آن ذخیره می شود. این قطعه ری-پروگرامینگ را از طریق آپلود کد آپدیت شده امکان پذیر می کند. به آپدیت چیپ ها با عنوان سیستم مدیریت الکترونیک موتور هم گفته می شود.

نسخه اصلاح شده سیستم مدیریت موتور از سایر منابع ورودی گرفته و کنترل سایر بخش های موتور را تسهیل می کند. این موارد شامل ویژگی هایی همچون کنترل انتقال نیرو، کنترل دزدگیر، کنترل ترمز ضد لغزش، و کروز کنترل و … است.

علت خرابی ایسیو Ecu خودرو

عواملی از جمله قطع ناگهانی کابل باتری، دستکاری پین ها، کنده شدن پین، خم شدن پین، آب خوردگی، اتصال کوتاه در مدار برق خودرو یا دستکاری دسته سیم های داخل خودرو می توانند باعث خرابی ایسیو خودرو شوند. ایسیو قطعه حساسی است و به همین علت معمولا به نحوی در خودرو بسته می شود که خطر آسیب دیدگی آن به حداقل برسد. 

خرابی ایسیو نشانه های متنوعی را ایجاد می کند، از روشن ماندن چراغ چک موتور گرفته تا مشکل در استارت خوردن، کاهش قدرت موتور، یا حتی روشن نشدن خودرو. 

علائم خرابی ای سی یو

 • روشن ماندن چراغ چک موتور
 • استارت نخوردن خودرو یا مشکل دائمی در استارت خودرو
 • پایین آمدن قدرت موتور
 • کاهش راندمان پیشرانه خودرو
 • بالا رفتن غیرعادی مصرف سوخت خودرو
 • مشکل در عوض کردن دنده
 • خاموش شدن ناگهانی موتور خودرو
 • خرابی ناشی از آب یا سوختگی روی ایسیو
 • داغ کردن ecu
 • شکستن پین های ecu
 • جامپ استارت خودرو روی معکوس
 • افزایش زمان سوخت پاشی
 • از کار افتادن سنسور اکسیژن خودرو در خودروهای دوگانه سوز
 • گاز نخوردن خودرو
 • پایین آمدن ولتاژ ecu
 • و …

رفع خطای ایسیو

رفع خطای ایسیو به وسیله دستگاهی به نام دیاگ انجام می شود. دستگاه دیاگ از طریق تنظیم مجدد ایسیو می تواند بسیاری از خطاهای آن را رفع کند. ایسیو ها پروتی به نام ODB دارند که از طریق آن به دیاگ وصل می شوند. نحوه کار با دستگاه دیاگ از جمله مباحث کلیدی در دوره آموزش تعمیرات ای سی یو Ecu خودرو در آموزشگاه تعمیرات ایسیو است. 

تعمیرات ایسیو خودرو داخلی

در خودرو های داخلی معمولا از این چهار مدل ایسیو استفاده شده است:

 1. ایسیو MAGNETI MARELI
 2. ایسیو SL96 و ساژم
 3. ایسیو زیمنس
 4. ایسیو بوش

البته نوع ایسیو در خودروهای داخلی بسته به مدل خودرو و سال تولید و از همه مهم تر شرکت سازنده خودرو متفاوت است. در دوره  آموزش تعمیرات ای سی یو Ecu خودرو، نحوه تشخیص، عیب یابی و تعمیر انواع ایسیو خودرو سواری ایرانی به هنرجویان آموزش داده می شود. 

برای تعمیر ایسیو خودرو های داخلی اول از همه خودرو باید ارزیابی شود تا اولا نوع ایسیو مشخص شود و ثانیا، ایراد آن. عیب یابی ایسیو حتما باید توسط تعمیرکار متخصص ایسیو صورت گیرد. شما عزیزان می توانید با شرکت در دوره آموزش تعمیرات ایسیو خودرو آموزشگاه زانکو کلیه این مباحث را به صورت کاملا عملی و کاربردی یاد بگیرید و خودتان وارد بازارکار تعمیرات ایسیو شوید.

ابزار و لوازم مورد نیاز تعمیرات ecu

برای شروع کار و ورود به بازار کار ecu ، باید یک سری ابزار و تجهیزات را تهیه کنید. مشاوره خرید قطعات توسط مدرس دوره آموزش ایسیو به هنرجویان ارائه می شود. شما عزیزان در صورت تمایل می توانید ابزار و لوازم مورد نیاز تعمیرات Ecu را از طریق آموزشگاه زانکو با قیمت مناسب تهیه کنید.

 1. هیتر و هویه
 2. پروگرامر
 3. تستر ایسیو
 4. دیاگ
 5. تستر سیم کشی
 6. انژکتور شور
 7. مولتی متر
 8. ابزار های جانبی مثل سیم قلع، روغن لحیم، خمیر فلاکس، قلع کش، پنس، پالت آی سی و …

درآمد شغل تعمیرات ایسیو 

مشاغلی مرتبط با تعمیرات خودرو مجموعا بازارکار و درآمد خوبی دارند. چرا که تقریبا هر خانواده ای در ایران یک خودرو شخصی دارد. در صورت خرابی ایسیو خودرو، تنها تعمیرکار متخصص ایسیو می تواند خودرو را تعمیر کند. از آنجایی که ایسیو قطعه گران قیمتی است، تعویض آن به هیچ وجه صرفه اقتصادی ندارد و تنها راه حل، مراجعه به تعمیرکار ایسیو است. افرادی که وارد شغل تعمیرات ایسیو خودرو می شوند می توانند درآمد بالایی کسب کنند.

با این وجود نمی توانیم درآمد یک تعمیرکار ایسیو را به طور دقیق تخمین بزنیم. چرا که درآمد از فردی به فرد دیگر متفاوت است و به عوامل متعددی از جمله مهارت تعمیرکار، محل تعمیرگاه، خدماتی که فرد ارائه می دهد، و تعداد مشتریان بستگی دارد.

هزینه آموزش تعمیرات ای سی یو Ecu خودرو

هزینه آموزش تعمیرات ای سی یو Ecu خودرو یکی از سوالات متداول در میان متقاضیان شرکت در دوره های آموزش تعمیرات ایسیو است. بخشی از سرمایه گذاری شما برای ورود به شغل ایسیو خودرو صرف دریافت آموزش های لازم می شود. هزینه دوره های آموزش تعمیرات ای سی یو Ecu خودرو زانکو بسته به این که می خواهید آموزش را در قالب کلاس حضوری، کلاس آنلاین یا فیلم آموزشی دریافت کنید متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه پرداخت هزینه یا امکان پرداخت اقساطی از طریق پر کردن فرم درخواست مشاوره با ما در ارتباط باشید.

قیمت دوره آموزش تعمیرات ایسیو خودرو سواری

2,850,000

2,500,000

قیمت دوره عمومی 5 نفر
بدون کارآموزی آموزش تعمیرات ایسیو

10,500,000

5,500,000

قیمت دوره دوره خصوصی با کارآموزی حرفه ای 0 تا 100
کارآموزی حرفه ای در تعمیرگاه

40 ساعت آموزش تخصصی

این دوره 12 جلسه و تقریبا 25 ساعت آموزش تخصصی برای هنرجویان برگزار می شود

200 دانشجو

بیش از 200 هنرجو این دوره را تا کنون با موفقیت گذارنده اند

آموزش ویدیوئی

آموزش ویدیویی + پشتیبانی فنی مدرس + امکان رفع اشکال حضوری رایگان

پشتیبانی واقعی

بعد از پایان دوره آموزشی مدرس جوابگوی هنرجویان خواهد

سرفصل های آموزش تعمیرات ایسیو خودرو سواری ایرانی

مبانی الکترونیک 1
– شناخت قطعات الکترونیک و آشنایی با مبانی برق
– نحوه شناخت و تست قطعات : مقاومت ، خازن ، سلف ، دیود و نحوه تست در داخل
و خارج برد ECU
– نحوه کاربرد قطعات در برد ECU( موازی و سری(

مبانی الکترونیک 2
– شناخت انواع ترانزیستور و کاربرد در ECU
– شناخت انواع IC و کاربرد در ECU
– شناخت IC رگالتور و تشریح کامل عملکرد در ECU
– نحوه دیتاشیت گرفتن و استفاده در تست

الکترونیک کاربردی در ECU
– آشنایی با انواع میکروکنترلر و انواع حافظه در ECU
– آشنایی با کریستال و نحوه تست و عملکرد کریستال
– آشنایی با کارکرد یک ECU و نحوه ارتباط IC ها در برد ECU

شناخت انواع ECU
– معرفی انواع ECU استفاده شده در خودرو : VALEO – SAGEM –BOSCH
– SIEMENS – SSAT – MAW ……….
– آشنایی با انواع سیستم های مولتی پلکس

نقشه خوانی برق خودرو
– آموزش صحیح نقشه خوانی برق خودرو
– نحوه استفاده از نقشه برای عیب یابی و تعمیر ECU ( مهندسی معکوس )

برنامه ریزی انواع ECU
آشنایی و کار با دستگاه پروگرامر
– نحوه برنامه ریزی IC های قابل برنامه ریزی
– نحوه استفاده از قابلیت OBD – KTAG – JTAG پروگرامر در برنامه ریزی
ECU
– دانلود و تبدیل انواع ECU
– آموزش بیکد کردن انواع ECU

شناخت انواع سنسور و عملگر
شناخت انواع سنسور و عملگر و شناحت خرابی آنها
– شناخت تاثیرات خرابی سنسور و عملگر در کارکرد خودرو

نحوه عملکرد یک خودرو
– آشنایی با نحوه عملکرد موتور یک خودرو
– اشنایی با نقش یک ECU در کنترل موتور خودرو
– نحوه ارتباط سنسور ها و عملگرها با ECU
– نحوه عملکرد ECU ایربگ
– آشنایی با سیستم ضد سرقت ( ایموبالیزر )

آشنایی با ابزار آلات کارگاهی ایسیو
– آشنایی و کار با دستگاههای برداشتن و گذاشتن ic
– کار با تستر ایسیو
– دیاگ
– مولتی متر

** کار آموزی حرفه ای سی یو خودرو
– آشنایی با محل قرارگیری ایسیو و سوکت دیاگ در انواع خودرو

– نحوه باز و بست ایسیو از روی خودرو

– آشنایی با محل قرارگیری سنسورها و عملگرها و نحوه باز و بست آنها

– کار با انژکتورشور

– آموزش نحوه صحیح عیب یابی خودرو

– در پایان دوره به کارآموزان فایل های کالس و ف

نقشه و فایل ecu
– در پایان دوره به کارآموزان فایل های کلاس و فایل های آموزشی و تعمیراتی
ارایه می شود


مواردی که با ** مشخص شده اند شامل هزینه جدا و پرداخت در محل کارگاه می باشند .*

سوالات متداول دانشجویان

بعد از دوره عمومی کارآموز قابلیت تعمیرات ایسیو های موجود بر روی خودروهای داخلی رو دارد

در دوره عمومی تعداد نفرات کمتری سر کلاس حاضر میشید و کلاس 2 نفر برگزار خواهد شد هم ارتباط با مدرس راحت تر خواهد بود هم امکان یادگیری و پرسش پاسخ سریع تر ممکن می باشد

بله در صورت درخواست هنرجو کارآموزی توسط مدرس برای هنرجو با هزینه بسیار کمتر از بیرون مقدور خواهد شد

آموزشگاه زانکو را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

مشاوره آموزش تعمیرات ایسیو خودرو سواری زانکو

در صورتی که که متقاضی شرکت در دوره آموزش تعمیرات ایسیو خودرو سواری داخلی هستید، در گام نخست فرم درخواست مشاوره رایگان را پر کنید تا مشاورین آموزشگاه زانکو در اولین فرصت با شما تماس بگیرند. پس از دریافت مشاوره رایگان از سوی تیم مشاورین دوره های تعمیرات آموزشگاه زانکو، در صورت تمایل می توانید دوره مد نظر خود را انتخاب کرده و کار های ثبت نام را انجام دهید. 

نظرات

متوسط امتیازات

0
بدون امتیاز 0 رای
2,850,000 تومان
0 نقد و بررسی

جزئیات امتیازات

5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش تعمیرات ای سی یو Ecu خودرو | آموزش تعمیرات ایسیو خودرو سواری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *