رام گوشی کجای تنظیمات است؟ این یکی از سوالات متداول کاربران اندروید و هنرجویان دوره آموزش تعمیرات نرم افزار موبایل زانکو است. چگونه می توانیم رام گوشی را پیدا کنیم؟ برای پیدا کردن رام گوشی به کدام قسمت تنظیمات مراجعه کنیم.

برای پیدا کردن نوع رام و ورژن اندروید گوشی باید به تنظیمات گوشی اندروید مراجعه کنید. اما در تنظیمات گوشی اندروید هیچ گزینه ای تحت عنوان رام یا ROM وجود ندارد. پس برای این که بفهمیم نسخه رام گوشی چیست باید به کدام قسمت برویم؟

بعد از ورود به تنظیمات گوشی به پایین منو تنظیمات بروید و به دنبال گزینه بیشتر یا more (در بعضی گوشی ها سیستم System) بگردید. بعد از ورود به این بخش گزینه درباره گوشی یا About Phone را انتخاب کنید.

در صفحه ای که باز می شود می توانید اطلاعات رام گوشی را مشاهده کنید:

  • نسخه اندروید گوشی: برای مثال اندروید 10
  • شماره مدل گوشی یا Model number: برای مثال SM-G780G
  • شماره ساخت گوشی یا Build number: در گوشی هایی که رام رسمی دارند و کاستوم رام روی آن نصب نشده، شماره ساخت گوشی در Build number مشاهده می شود. مثلا بیلد نامبر گوشی مثال بالا G780GXXS3YHJK9K است. عبارت G780G همانطور که می بینید شماره مدل گوشی است اما در Build number هم آمده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره آموزش تعمیرات نرم افزار موبایل آموزشگاه زانکو و دریافت مشاوره رایگان دوره از طریق روش های زیر با پشتیبانی آنلاین زانکو تماس بگیرید:

پشتیبانی زانکو در واتساپ – کلیک کنید

پشتیبانی زانکو در تلگرام – کلیک کنید

شماره تماس زانکو: 09399432340

دوره آموزش تعمیرات نرم افزاری موبایل

زمان دوره : تا زمان یادگیری %100 پیش نیاز : ندارد پشتیبانی فنی تضمینی : دارد دوره غیرحضوری : دارد…

1
1,250,000 تومان