شغل تعمیرات لوازم خانگی یکی از مشاغل بسیار پرطرفدار در حوزه فنی است که به علت بازارکار خوب و درآمد مناسب، افراد زیادی به این شغل جذب می شوند. اگر شما هم به شغل تعمیرات لوازم خانگی علاقمند هستید، به احتمال زیاد به دنبال تحقیق و کسب اطلاعات درباره مزایا و معایب این شغل هستید. بسیاری از افراد از مزایای شغل تعمیرات لوازم خانگی، درآمد بالای آن و سرمایه اولیه کم برای ورود به بازار کار می گویند، اما شاید کمتر کسی به معایب شغل تعمیرات لوازم خانگی بپردازد.

با وجودی که مزایای شغل تعمیرات لوازم خانگی بسیار بیشتر از معایب آن است، اما قبل از تصمیم به ورود به این شغل باید از معایب آن هم اطلاع داشته باشید.

معایب شغل تعمیرات لوازم خانگی

یکی از معایب شغل تعمیرات لوازم خانگی، ظرافت بالای آن است. این شغل برای افرادی که به کار های ظریف و دقیق علاقه ندارند مناسب نیست. یک تعمیرکار لوازم خانگی باید دقت و ظرافت بالایی داشته باشد. از طرفی این دقت و ظرافت بالا ممکن است در طولانی مدت اگر مراقبت نکنید باعث ضعیفی چشم و دیگر مشکلات شود. در صورتی که دقت لازم را نداشته باشید، در کار با قطعات ظریف لوازم خانگی با مشکل مواجه خواهید شد و ممکن است به دستگاهی که مشتری برای شما آورده است ناخواسته آسیب بزنید.

علاوه بر این به علت فیزیکی بودن این شغل، برای افرادی که به کار های فیزیکی و بدنی علاقه ندارند یا توانایی انجام این کار ها را ندارند، دشوار خواهد بود. 

یکی دیگر از معایب شغل تعمیرات لوازم خانگی در ایران مشکل در تهیه و تامین برخی از قطعات به علت وارداتی بودن آن ها و کمبود قطعه در بازار است. تحریم ها و محدودیت های وارداتی هم باعث شده اند بسیاری از قطعات لازم برای تعمیر انواع لوازم خانگی در بازار پیدا نشود یا سخت پیدا شود. راه حل اصلی این مشکل استفاده از قطعات های کپی High Copy است. 

دوره آموزش تعمیرات مکانیک لوازم خانگی و سیم کشی لوازم خانگی
3%
تخفیف

دوره آموزش تعمیرات مکانیک برد و سیم کشی لوازم خانگی

زمان دوره : تا زمان یادگیری %100 پیش نیاز : ندارد پشتیبانی فنی تضمینی : دارد دوره غیرحضوری : دارد…

0
2,900,000 تومان